Co teraz można wykonać bez opuszczania mieszkania?

Obecne czasy przyniosły wiele ułatwień. Bez opuszczania domu możemy dzisiaj zrobić całkiem sporo rzeczy – rozpoczynając od edukacji, troski o zdrowie, a na kupowaniu prezentów lub odzieży skończywszy. Współczesne media sprawiły, że żyje się szybciej. Dzięki rozwojowi internetu człowiek może kształcić się, zdalnie pracować, zrobić zakupy, zapłacić należności, pogadać ze znajomymi ze szkolnej ławy a nawet poszukać sobie towarzysza życia bez ruszania się sprzed komputera.

rozliczanie PIT-a online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Popijając herbatkę czy jedząc śniadanie możemy uczestniczyć w webinarach, kursach czy wykładach. To duży plus, ponieważ zrobienie szkolenia w odległym zakątku Polski często wiąże się nie tylko z większymi kosztami (przejazd, hotel), ale także z koniecznością pozostawienia wszystkich obowiązków związanych na przykład z przedsiębiorstwem, które mamy itp. Dzięki różnym platformom w sieci możemy uporać się z częścią koniecznych spraw urzędowych, na przykład skontrolować etap realizacji spraw w urzędzie miejskim (typu: dowód osobisty) czy naszych wniosków. Przez internet można także wykonać rozliczenie PIT online. W ogóle nie musimy iść z tym do księgowej. Nie ma z tym dużo pracy – wystarczy pobrać PIT 2016 program i analogicznie jak w poprzednim roku (rozliczenie PIT 2015), krok po kroku wypełniać kratki w tabelach za 2016 rok (przekaż 1% link). Wypełnione rozliczenie PIT, dzięki odpowiedniej stronie, też można przesłać przez sieć a później jedynie czekać na zwrot nadpłaconego podatku.

finasne

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o kwestie finansów – również przez internet możemy opłacić rachunki lub zarządzać naszymi środkami zgromadzonymi na koncie bankowym. To, co bardzo spodobało się ludziom, to sprawunki w sklepach www (przejdź na stronę). Ubrania, kosmetyki, medykamenty, książki a nawet jedzenie – wszystko może być doręczone przez kuriera pod nasze drzwi. My sami powinniśmy zadecydować, które z nich to rzeczywiście ogromne ułatwienie dla ludzi, a jakie – chociaż z pozoru coś ułatwiają, tak naprawdę zatrzymują człowieka w rozwoju. Rozliczenie PIT 2015 poprzez PIT online lub wirtualne kursy dokształcające to z pewnością coś, co świadczy o dobrej stronie najnowszych technologii i postępie cywilizacyjnym, ale obcowanie z żywym człowiekiem zapewnia więcej możliwości.