Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym przy pomocy Internetu?

Każdy rok to wiele zadań dla podatników, a jednym z nich jest rozliczenie się z US. Jeżeli robisz to od kilku bądź kilkunastu lat, z pewnością znakomicie jesteś świadom tego, iż trzeba to zrobić do ostatniego dnia kwietnia. Jednak im wcześniej, tym lepiej, zwłaszcza że im bliżej ostatecznego terminu, tym większe kolejki tworzą się w urzędzie. Aby ich uniknąć, warto jest złożyć PIT online. W jaki sposób się do tego zabrać?

pieniądze

Autor: Eric Pesik
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie bój się, iż sobie nie dasz rady. Nie ma takiej ewentualności, aby coś wykonać niewłaściwie, gdyż by złożyć rozliczenie PIT 2015, program pobierasz z jednej ze stron internetowych oraz po prostu realizujesz kolejne kroki, które w nim znajdziesz. Program jest bezpłatny, dlatego wystarczy, iż wyszukasz go w sieci bądź skorzystasz z jednej z aplikacji częstokrotnie dodawanych do gazet. Kiedy uruchomisz go pierwszy raz, przekonasz się, iż wszelkie obawy były niepotrzebne. Aplikacja w zasadzie poprowadzi cię za rękę, wskazując, które pola należy uzupełnić. Nie będziesz też musiał wykonywać żadnych obliczeń, ponieważ program robi to za ciebie, ty z kolei nie niepokoisz się błędami, które mógłbyś zrobić. W końcu matematykę miałeś już kilka lat temu, kalkulator natomiast nie zawsze masz pod ręką, więc z aplikacją wszystko jest znacznie łatwiejsze oraz mniej skomplikowane. Po uzupełnieniu wszystkich pól w dokumencie być może będziesz musiał jeszcze wpisać informacje do załączników, zależnie od tego, do czego jesteś zobowiązany (pełne dane). Jednakże nie niepokój się, nie zajmie ci to dużo czasu, ponieważ wszystkie dane automatycznie kopiowane są z poprzednich formularzy. Sam się zdziwisz, jak szybko pójdzie ci uzupełnianie dokumentów, które później należy wysłać drogą elektroniczną bądź pocztową. Jeżeli chcesz, można też je zanieść osobiście, ale po co zawracać sobie głowę, kiedy są znacznie wygodniejsze sposoby.

odkryj więcej

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki niniejszym programom służącym do wykonywania rozliczeń deklaracji rocznych możesz nie tylko w komfortowy sposób rozliczyć się z US, lecz także oszczędzić czas. Dlatego już dziś skorzystaj z jednej z takich aplikacji oraz zarekomenduj ją swoim przyjaciołom, a na pewno będziecie mieć więcej czasu, by spędzić go w znacznie przyjemniejszy sposób, aniżeli stanie w kolejkach i konwersacje z urzędnikami.