Jakim sposobem rozliczyć podatek internetowo. Wskazówki

W jaki sposób rozliczyć PIT? Obliczanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu Polaków. Należy jednakże o tym pamiętać, aby później nie mieć kłopotów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Niżej znajdziecie poradnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze pomyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić oraz złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest ta sama. Jednakże połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach podatkowych największe kolejki za każdym razem tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Zwlekając, a potem składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres jak też pomyłki, o jakie bardzo łatwo. Zazwyczaj zapominamy o podpisie. Wtenczas urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, iż możemy wpisać w deklarację po prostu swój numer PESEL. Czasem gubimy się w tabelkach oraz mylimy kolumny, przykładowo dochód i przychód.

rozliczenie PIT 37

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez małżonków opcji, że rozliczają się razem, w czasie gdy jedno z nich, prowadząc firmę, powinno odprowadzać podatek liniowy. Kolejek na razie nie ma, więc warto z tego korzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy się spodziewać, iż rychło uzyskamy zwrot podatku. To, jak prędko pozyskamy pieniądze, zależy od kilku czynników: okresu złożenia PIT 37, sposobu, w który to uczynimy oraz podania czy nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie prędko, drogą elektroniczną jak też podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie mniej więcej dwóch tygodni. Częstokroć zwrot przychodzi prędko, po kilku dobach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo łatwą formą realizacji tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikniemy kolejek w urzędach podatkowych jak też pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to uczynić w każdej chwili w mieszkaniu. Warunkiem jest posiadanie komputera z dojściem do sieci. Powinniśmy też zainstalować stosowną wtyczkę, która umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia. W czasie wpisywania danych system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, wskazując ewentualne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną formularza, zatem prawidłowo obliczy podatek od uzyskanego dochodu.