Jakim sposobem rozliczyć się z Urzędem Skarbowym poprzez internet, żeby uchronić się od stania w kolejce?

Dużo ludzi zwleka do ostatniej chwili z rozliczeniem podatku dochodowego od osób fizycznych. Właśnie ci ludzie narażeni są na stanie w długich kolejkach w punktach pocztowych bądź w Urzędzie Skarbowym.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem dla ludzi wygodnych jest rozliczenie PIT 2015 przez internet. Poprzez możliwości rozsyłania dokumentów tym sposobem kolejki znacznie się zmniejszyły. Interesant nie musi nawet wychodzić z domu, ażeby dopełnić formalności z US. Programy PIT 2015 zostały zaprogramowane prostym językiem i doskonale prowadzą osobę rozliczającą się za rękę. Podpowiadają, jakie dane i gdzie trzeba wstawić jak również weryfikują, czy wszystkie niezbędne miejsca zostały dobrze wypełnione.

Taka automatyczna kontrola pomniejsza ryzyko zrobienia błędów a poprzez to znacznie zmniejszyła się ilość składanych w urzędzie deklaracji korygujących. Rozliczenie PIT 2015 przez internet pozwala uniknąć najczęstszego błędu, jakim jest brak złożenia podpisu. W przypadku deklaracji przesyłanych w formie elektronicznej własny podpis nie jest potrzebny. W to miejsce, w celu weryfikacji podatnika starczy wpisać kwotę przychodu z zeszłego roku. Po wysłaniu deklaracji należy odebrać email z Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To dowód na to, że dokumentacja została przesłana w odpowiednim terminie.

rozliczenie

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaci się rozliczać się z US na samym początku okresu. Szczególnie, wtedy, gdy należy się podatnikowi zwrot.

W przypadku dopłaty także dobrze jest poznać kwotę jaką trzeba będzie powiększyć konto US. Dzięki temu można odpowiednio rozplanować wydatki we własnym budżecie domowym. Sam formularz może być przesłany przez sieć internetową oczywiście w dalszym terminie. W czasie uzupełniania dokumentów trzeba będzie podać numer PESEL. Numer Identyfikacji Podatkowej nie jest już wymagany. Niezbędny będzie także adres zamieszkania oraz data urodzenia. A w przypadku rozliczenia PIT przez internet w celu weryfikacji niezbędna jest również kwota przychodu z zeszłego roku – czytaj o pitach za 2015 rok.

Tak więc starczy pobrać przydatny program PIT jak również uzupełnić deklarację podatkową na komputerze, bez konieczności własnoręcznego wypisywania formularzy. Programik PIT sam zweryfikuje poprawność danych jak również da znać o ewentualnych błędach. Dokumenty można zapisać na dysku komputera i w dogodnym terminie przesłać go do systemu Ministerstwa Finansów.