Już wkrótce nadejdzie rozliczanie PIT, postaraj się o wygodny program, który ci w tym pomoże

Rozliczenie podatku za ubiegły rok j zadaniem każdego pracownika. To również okazja, by odebrać nadpłacony podatek i oddać 1% swego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dużo osób decyduje się złożyć swoje pity w ręce wykwalifikowanych księgowych, jednak nie brak podatników, którzy pragną oszczędzić i wolą rozliczać się samodzielnie. W wypadku takich osób przydatną alternatywą będzie darmowy program pit 2016.

Czy warto rozliczać się samodzielnie?

Każda osoba, jaka czuje się na tyle pewnie w meandrach zeznania podatkowego, ma okazję rozliczyć się własnoręcznie i przez to zatrzymać w kieszeni pieniądze, jakie trzeba byłoby przeznaczyć na opłatę dla fachowej księgowej. Dziś rozliczenie podatku okazuje się prostsze i szybsze, bowiem na rynku znajdują się specjalne programy komputerowe, które poprowadzą nas przez kolejne rubryki i formularze. Na dodatek zeznanie podatkowe można składać za pośrednictwem sieci internetowej, co daje ogromną oszczędność czasu i nerwów, bo nie musi się wystawać w kolejce w urzędzie. więcej
kalkulator

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Ale jak zdobyć taki program?

Aplikacje wykorzystywane przy rozliczaniu pita są tworzone przez różne firmy i dosyć często możemy je namierzyć w sieci na stronach z darmowymi programami. Kolejnym wyjściem staje się skorzystanie z darmowego programu udostępnianego przez którąś organizację pożytku publicznego, hospicjum albo fundację. W zamian za oddanie dla nich 1% podatku można otrzymać dostęp do wspomnianego programu. Warto nad tym pomyśleć, ponieważ każdy deklarujący ma możliwość zadysponować niedużą częścią swojego podatku i oddać pieniądze na szczytny cel. Organizacje i fundacje uczynią z tych środków doprawdy wspaniały użytek!

Jeszcze masz możliwość zdobyć program z gazetą!

Tradycją stało się także, że w okresie, kiedy następuje rozliczanie podatkowe, najważniejsze dzienniki w kraju dokładają do swych egzemplarzy płyty z darmowym programem do rozliczania pitów. Jeśli zamierza się korzystać z tej możliwości, trzeba śledzić wydania dzienników w swym regionie i w odpowiedniej chwili kupić rzeczony egzemplarz. Gazeta z płytą nie jest dużo droższa od typowego wydania, a daje mnóstwo korzyści, gdyż nie trzeba już szukać programu do rozliczenia i można przeprowadzić je osobiście.