Nie ma potrzeby sterczeć w wielkich ogonkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć przez internet, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczenia podatku oraz wypełniania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który musi się spełnić. Dla wielu ludzi bywa to dość uciążliwe, ponieważ muszą szukać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a potem jeszcze stać w długiej kolejce, żeby przedłożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak być! Wszak pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek też da się uniknąć, deklarując podatek online.

Nie obawiaj się rozliczać pitów!

Przepisy, formularze oraz podatki – połączenie tych trzech słów budzi w ludziach obawę i sprawia, że przeważnie nie chcą oni własnoręcznie uzupełniać swych deklaracji. Boją się, że okaże się to nazbyt skomplikowane, lub że pomylą się w którejś rubryce, a potem będą musieli się wytłumaczyć z błędu oraz składać korektę. Najczęściej powierzają więc swoje pity księgowym lub lepiej rozeznanym w kwestiach podatkowych znajomym. Tymczasem z wykorzystaniem prostego i funkcjonalnego programu można rozliczyć się osobiście i naprawdę nie będzie to skomplikowane.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A później można unikać kolejek!

Nikt nie chce wystawać w kolejkach oraz marnotrawić w nich cenny czas. Podatnicy nie są tutaj wyjątkiem. W momencie, jeżeli chce się oszczędzić czas oraz uniknąć wystawania w urzędzie, optymalnym rozwiązaniem okaże się rozliczanie pit 2015 online (pit 36 online). Ta wygodna opcja obecna jest w Polsce już od paru lat, a z każdym rokiem zdobywa coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna ewentualność, aby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź konieczności wysyłania deklaracji listem.


I jeszcze pamiętaj o 1%

Przy okazji rozliczania pitów, trzeba pamiętać o potrzebujących, szczególnie że raz do roku można się im przysłużyć, nie dobywając swojej kieszeni! Po prostu uzupełniając deklarację podatkową, należy wprowadzić we wskazaną rubrykę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego – rozlicz pit online. Dzięki temu 1% podatku nie powędruje do Skarbu Państwa, lecz wspomoże konto danej fundacji bądź instytucji. To naprawdę ważny aspekt deklaracji podatkowej, nie można go bagatelizować, sugerując się, że 1% podatku to mała sumka. Z wielu maleńkich sum robi się znaczniejsza, która bez wątpienia komuś pomoże.