Opłaca się posiadać wiedzę na temat wyboru odpowiedniego druku pit, zaoszczędzi to mnóstwo czasu i problemów

Wypełnianie pitów z pewnością nie jest najciekawszą rzeczą, jaką można wykonywać; niestety każdego roku w kwietniu lwia część z nas powinna się za to zabrać. Są tacy, którzy wykonują to osobiście, inni zwracają się o poradę do fachowców, a są i tacy, którzy rozliczają się przez sieć.

Najpopularniejszym arkuszem jest oczywiście pit 37, choć niektórzy będą zobowiązani wypełnić pit 36. Pozwala on rozliczyć uzyskane dochody inne niż te otrzymane dzięki normalnej umowie o pracę. Na przykład, jeżeli uzyskaliśmy przychód z najmu lokalu mieszkalnego lub gdy pracowaliśmy w firmach działających poza obszarem kraju. Poza tym podatnicy, którzy osiągnęli dochody, od których sami będą mieli obowiązek obliczyć wielkość podatku, także składają do fiskusa pit 36. Jeśli ktoś nie jest pewny czy ma obowiązek wypełnić arkusz 37 czy 36, to właściwym rozwiązaniem będzie zajrzenie do sieci; hasło pity 2016 będzie bardzo popularne i pozwoli nam znaleźć wartościowe informacje i rady powiązane z wypełnianiem pitów. Możemy też udać się z pytaniem do zawodowca – pit 2017 online.

rozliczanie podatków online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też mieć na uwadze, że jeśli zamykaliśmy jakąkolwiek firmę w danym roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to także mamy obowiązek złożyć pit 36, a nie 37. Jednak dochody z działalności rolniczej nie są rozliczane przy pomocy tego formularza. Mało kto wie, lecz przychody małoletnich dzieci także trzeba doliczyć do formularza pit 36.

Teraz można w Necie znaleźć wyjątkowo wiele programów, które większość rzeczy wypełnią za nas – automatycznie wyliczą należny podatek, a nam zostanie jedynie wydrukowanie arkuszy i wysłanie ich pocztą. Aby odnaleźć dobry program możemy też, w trakcie przeczesywania Netu, kierować się frazą pity 2016, a potem poczytać recenzje innych osób, żeby wybrać odpowiednią aplikację – sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem. Jest to o tyle istotne, iż nieprawidłowo funkcjonujący program do wypełniania pitów może być źródłem najróżniejszych problemów. Dobrze jest wszystko drobiazgowo posprawdzać, ponieważ jeśli wypełnimy pit 36, a okaże się, że jednak musieliśmy wypełnić pit 37, to prawdopodobnie będziemy zmuszeni wprowadzić konieczne poprawki, co zabierze dużo czasu.