Potrzebujesz pomocy przy uzupełnianiu PIT-u?

Wraz z nadejściem nowego roku, miliony Polaków czeka obowiązek rozliczenia się z fiskusem za 2015 rok. Datę wypełnienia zeznania podatkowego wszyscy znamy, tymczasem sporo osób zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę. Wypełniając arkusz w pośpiechu, gubimy się w rubrykach, mylimy przychód z dochodem, a nierzadko mamy kłopot z wyborem samego wniosku do rozliczenia swoich dochodów.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie wystarczy nam jeden formularz, lecz zdarzają się okoliczności w których oprócz trzech zasadniczych PIT-ów musimy złożyć też kilka załączników. Przykładem jest PIT 28, przeznaczony dla osób fizycznych, które uzyskały dochody zarówno z pozarolniczej działalności jak i najmu. O tym, że załącznikami do PIT 28 mogą być PIT-28A czy PIT-28B możemy dowiedzieć się z portalów podatkowych, których zadaniem jest pomoc we właściwym wypełnianiu PIT-ów. Portal podatkowy – zawiera informacje o podatkach, naszych prawach i obowiązkach, ale też umożliwia składanie formularzy przez internet. Do rozliczania się z fiskusem online, nakłania Polaków co roku Ministerstwo Finansów. Złożenie PIT online jest najszybszym sposobem wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego, co też docenia coraz większa liczba podatników. Bezpłatne programy umożliwiające przesyłanie deklaracji za pomocą internetu są na tyle proste w obsłudze, że poradzi sobie z nim nawet podatnik, który na co dzień nie obsługuje komputera. W razie niejasności, na każdym etapie wypełniania deklaracji podatkowej możemy uzyskać pomoc, jak krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych.

rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wypełnić PIT, musimy tylko być użytkownikiem sieci oraz działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją. Czytelne menu upraszcza rozliczenie bez obaw o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny – pity 2016. Portal podatkowy został tak zaprojektowany, iż daje nam dostęp do deklaracji podatkowych 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy tylko zalogować się na swoje konto i wejść w odpowiednią zakładkę. Nic prostszego.