Pracowałeś w danym roku podatkowym? Twoim obowiązkiem jest rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w wybranym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał konkretny dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.

Jeszcze nie tak całkiem dawno rozliczenie z Urzędem Skarbowym rzeczywiście nie należało do najłatwiejszych. Trzeba było samodzielnie wypełnić specjalny formularz lub zlecić to innej osobie, która pobierała za to naprawdę niemałe pieniądze. Z uzupełnionym formularzem trzeba było udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz naprawdę bardzo dużo czasu. Dzisiaj sprawa ta jest dużo prostsza (rozlicz swój pit tutaj). Wszystko za sprawą nowatorskich technologii i Internetu. Aktualnie bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się za pośrednictwem Internetu. Wymagany jest jedynie komputer oraz specjalny program PIT.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

PIT 2015 jest naprawdę łatwym w obsłudze programem, który pozwala na samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Aby z pomocą programu PIT 2015 wypełnić właściwy formularz PIT, nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Program PIT bardzo precyzyjnie pokazuje, co w którym miejscu należy wpisać. Jednocześnie jego obsługa jest nadzwyczaj prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy. Program sprawdza, czy w formularzu nie ma błędów. Jeśli stwierdzi ich obecność, nie pozwoli na wysłanie formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc świetne rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia prawidłowo wypełniony PIT , w którym nie ma żadnych (zobacz: ). Dzięki temu możemy być pewni, że nie będzie konieczne składanie tak zwanej korekty. Składanie zeznania za pośrednictwem Internetu to również bardzo duża oszczędność czasu. Wszystko załatwiamy bowiem, siedząc komfortowo w ulubionym fotelu. Nawet na moment nie musimy wychodzić z domu.

Internet jest bez wątpienia naprawdę przydatnym osiągnięciem technicznym. Za sprawą tego możemy już nie tylko zrobić zakupy, ale również wysłać zeznanie do Urzędu Skarbowego. To naprawdę ogromne ułatwienie, z którego decyduje się skorzystać coraz większa grupa Polaków. A jeszcze nie tak dawno takiego rozwiązania się baliśmy.