Zarabiasz? Pamiętaj koniecznie o rozliczeniu z fiskusem

Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe nie pozostawia najmniejszych nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Tyczy się to nawet tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One także mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Teraz dobrze jest pamiętać, że można to zrobić za pośrednictwem Internetu.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które przeczytać można coraz częściej. Promują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które próbuje motywować do tego, aby rozliczać się z fiskusem właśnie za pośrednictwem Internetu. Rozlicz PIT przez Internet to slogan, który zobaczyć można w Internecie, gazetach, a nawet telewizji. Umożliwia to program PIT, który ściągnąć można za darmo z Internetu. Program PIT to nieskomplikowana aplikacja, która nie zajmuje nawet wiele miejsca na dysku twardym komputera. Jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu upora się z nią każdy. Trzeba pamiętać, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym przez Internet przekłada się na oszczędność czasu. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko załatwiamy za pomocą komputera z dostępem do Internetu. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę bądź herbatę. W efekcie proces rozliczenia z fiskusem staje się dużo prostszy i nie wiąże się z tak ogromnym stresem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: .

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną pojawiło się w naszym kraju kilka lat temu. Na początku Polacy podeszli do niego wyjątkowo ostrożnie.Obawiano się wycieku danych podawanych w formularzu oraz tego, że PIT tak naprawdę do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona niezwykle intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie obawy nie mają żadnych podstaw. Cały proces rozliczenia jest bezpieczny i nie jest związane z niewielkim nawet ryzykiem. Co więcej, program sprawdza, czy podatnik w druku PIT nie popełnił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT zostanie nam zwrócony – zobacz i oceń. W związku z tym każdy, kto postawił na rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu może być pewny, czy w jego formularzu PIT nie znajdują się żadne błędy. Wszystko uzupełnia się więc nie tylko błyskawicznie, ale też bezpiecznie pod względem poprawności zeznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*