Zarabiasz? Pamiętaj koniecznie o rozliczeniu z fiskusem

Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe nie pozostawia najmniejszych nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Tyczy się to nawet tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One także mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Teraz dobrze jest pamiętać, że można to zrobić za pośrednictwem Internetu.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które przeczytać można coraz częściej. Promują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które próbuje motywować do tego, aby rozliczać się z fiskusem właśnie za pośrednictwem Internetu. Rozlicz PIT przez Internet to slogan, który zobaczyć można w Internecie, gazetach, a nawet telewizji. Umożliwia to program PIT, który ściągnąć można za darmo z Internetu. Program PIT to nieskomplikowana aplikacja, która nie zajmuje nawet wiele miejsca na dysku twardym komputera. Jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu upora się z nią każdy. Trzeba pamiętać, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym przez Internet przekłada się na oszczędność czasu. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko załatwiamy za pomocą komputera z dostępem do Internetu. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę bądź herbatę. W efekcie proces rozliczenia z fiskusem staje się dużo prostszy i nie wiąże się z tak ogromnym stresem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: .

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną pojawiło się w naszym kraju kilka lat temu. Na początku Polacy podeszli do niego wyjątkowo ostrożnie.Obawiano się wycieku danych podawanych w formularzu oraz tego, że PIT tak naprawdę do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona niezwykle intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie obawy nie mają żadnych podstaw. Cały proces rozliczenia jest bezpieczny i nie jest związane z niewielkim nawet ryzykiem. Co więcej, program sprawdza, czy podatnik w druku PIT nie popełnił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT zostanie nam zwrócony – zobacz i oceń. W związku z tym każdy, kto postawił na rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu może być pewny, czy w jego formularzu PIT nie znajdują się żadne błędy. Wszystko uzupełnia się więc nie tylko błyskawicznie, ale też bezpiecznie pod względem poprawności zeznania.