Komfortowa metoda wypełniania PIT-u

W obecnych czasach coraz więcej spraw wykonujemy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To nadzwyczaj wygodne mieć możliwość realizować znaczące dla nas czynności siedząc przez monitorem laptopa. Jeśli więc korzystacie Państwo, codziennie z dóbr techniki pod postacią dokonywania internetowych zakupów lub zlecania internetowych przelewów w banku, nastąpił również czas na elektroniczne składania deklaracji PIT.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki przyszykowanemu przez nas programowi doroczne rozliczenie odbędzie się szybko i sprawnie jak nigdy dotąd. Niżej zamieszczone informacje ułatwią Państwo zrozumieć zasady jego funkcjonowania, a niepewnych zachęcić do przejścia na elektroniczną formę rozliczeń.

Na początku wybierają Państwo typ składanego oświadczenia. Jeżeli nie wiedzą Państwo jak wypełnić PIT 37 lub PIT 36, albo nie wiedzą Państwo, czym różnią się przytoczone formularze, należy skrupulatnie zaznajomić się z informacjami zamieszczonymi w naszym programie. Informacje te mają za zadanie ułatwić Państwu proces uzupełniania zeznania podatkowego i udzielać potrzebnych porad.

Wypełniając formularz trzeba podać swoje dane oraz wskazać wysokość i tytuł pozyskiwanych dochodów. Poza tym, nasz program daje szansę skorzystania ze wszystkich należnych Państwu ulg, które wskazać należy w zeznaniu podatkowym. Na koniec trzeba jeszcze podjąć decyzję o podarowaniu 1% podatku na rzecz oznaczonej organizacji pożytku publicznego.