deklaracja tagged posts

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

Przyjmowanie deklaracji podatkowych online staje się dzisiaj właściwie standardem. Składanie pitów drogą elektroniczną ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, bo jest to bardzo komfortowe i nie zabiera dużo czasu. Odpowiednie wzory deklaracji pit 37 możemy pobrać w sieci i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, czyli specjalistyczna forma obowiązkowego przekazywania różnych informacji dla celów podatkowych, powinna być stuprocentowo zgodna z prawem.
więcej...

Obowiązek każdego, kto pracuje zarobkowo – rozliczanie się z fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakiś dochód zobowiązany jest pamiętać, że obowiązujące na terenie naszego kraju prawo podatkowe nakłada na niego obowiązek złożenia zeznania w Urzędzie Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku jest wyjątkowo surowo karane i może skończyć się niemałymi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które stawia sobie naprawdę nie mała grupa osób. Powinno się jednak wiedzieć, że dzisiaj odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest bez wątpienia niezwykle prosta.
więcej...

Potrzebujesz pomocy przy uzupełnianiu PIT-u?

Wraz z nadejściem 2016 roku, miliony podatników czeka obowiązek rozliczenia się z fiskusem za 2015 rok. Datę złożenia formularza PIT wszyscy znamy, jednak sporo osób zostawia to zobowiązanie na ostatnią chwilę. Z tej przyczyny, gubimy się w tabelkach, mylimy pojęcia, a nierzadko mamy kłopot z wyborem samego wniosku do rozliczenia swoich dochodów.
więcej...

Jak zadeklarować się z dochodu prędko i sprawnie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w ubiegłym roku była zatrudniona na umowę, powinna zdać tą deklaracje, w przeciwnym razie, w przypadku dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, lecz także do ogarnięcia. Mamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 - internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?
więcej...