dochody tagged posts

Szanse, które obecnej technice

Kiedy zbliża się czas składania zeznań podatkowych na wiele osób pada cień strachu, bo który pit mają oni wypełnić i do kiedy go składać i czy w ogóle muszą to zeznanie podatkowe wypełniać. Z tego powodu sporo osób idzie do księgowych, którzy dostają sporo tego typu zleceń.
więcej...

Jak zadeklarować się z dochodu prędko i sprawnie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w ubiegłym roku była zatrudniona na umowę, powinna zdać tą deklaracje, w przeciwnym razie, w przypadku dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, lecz także do ogarnięcia. Mamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 - internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?
więcej...

PIT 28 online można wypełnić

Przy wypełnianiu urzędowych dokumentów, musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ułatwić sobie to zadanie. Dlatego właśnie warto korzystać z wszystkich możliwych programów i podpowiedzi, dzięki którym spokojnie będziemy wiedzieli, że wszystko jest wypełniane dokładnie tak, jak być powinno. Dlatego właśnie musimy się przyjrzeć uważnie tutaj wszystkim możliwościom, bo jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, to szybko okaże się, że takie wypełnianie PIT-a nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać, a co się z tym wiąże, możemy to zrobić samodzielnie, bez konieczności płacenia obcej osobie.

więcej...

Podatki w obecnych czasach wszechobecnej informatyzacji- pomoce oraz nowatorskie rozwiązania

Każdego roku wszyscy zatrudnieni stają w obliczu konieczności odprowadzenia właściwego podatku. Mamy na to wyznaczony czas i musimy zrobić to z wykorzystaniem wyznaczonych formularzy.
więcej...