dokumenty tagged posts

Skomplikowane ścieżki polskich urzędów – co ułatwia deklaracji podatkowej

Współcześnie na co dzień mamy styczność z wszechobecną biurokracją. Chcąc załatwić jakiekolwiek sprawy mające związek np. z osobistą działalnością gospodarczą , co chwilę jesteśmy zmuszeni do uzupełniania dziesiątek dokumentów i biegania od urzędu do urzędu. System biurokratyczny w Polsce jest tak skonstruowany , że można przypuszczać, iż najistotniejszym celem jego działalności jest psychiczne wyniszczenie człowieka. Obywatele najczęściej gorączkowo reagują na samą myśl o konieczności pójścia do urzędu w celu wypełnienia jakiegokolwiek wniosku.
więcej...

Wypełnianie PIT-ów nie musi być trudne! Internet i pomocne pragramy, dzięki którym skutecznie uporamy się z deklaracją PIT

Kiedy przychodzi czas wypełniania PIT-ów, zastanawiamy się w jaki sposób najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Jest kilka sposobów na to, by nie musieć stać w kolejce w urzędzie i zdążyć przed terminami dostarczenia dokumentów. Wielu z nas ma kłopoty z wypełnieniem deklaracji PIT. Z pozoru łatwe zadanie może zakończyć się wieloma pomyłkami.
więcej...

Walka z wypełnianiem wniosków – w jaki sposób czynić to w poprawny sposób

Aby uporać się z tą sprawą, należy pójść do pokoju numer 50, potem, udać się do pokoju zlokalizowanym na patrterze, w następnej kolejności ustawić się w kolecje do okienka o numrze 90 – znajomy nam schemat, czy bardziej brzmi jak coś nierealnego? Zapewne większość z nas odpowie, iż ten schemat jest jej bardzo znajomy. Jest to przecież nieudolna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.
więcej...

Łatwy i szybki sposób złożenia podatku dochodowego od osób fizycznych

Co roku coraz więcej płaszczyzn społecznego i obywatelskiego życia przenosi się w wirtualną rzeczywistość. Online dostać można wypłatę, opłacić rachunki, wykonać zakupy i spotkać nowych znajomych. Przez Internet można także rozliczyć coroczną deklarację podatkową. To niezwykle proste! Zamiast zatem tracić czas na poszukiwanie informacji jak rozliczyć PIT przez internet korzystniej od razu zaznajomić się z naszym programem i zobaczyć, że wyżej przedstawiony dylemat rozwikła się sam w trakcie uzupełniania formularza.
więcej...