finanse tagged posts

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

Przyjmowanie deklaracji podatkowych online staje się dzisiaj właściwie standardem. Składanie pitów drogą elektroniczną ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, bo jest to bardzo komfortowe i nie zabiera dużo czasu. Odpowiednie wzory deklaracji pit 37 możemy pobrać w sieci i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, czyli specjalistyczna forma obowiązkowego przekazywania różnych informacji dla celów podatkowych, powinna być stuprocentowo zgodna z prawem.
więcej...

Zarabiasz? Pamiętaj o rozliczeniu się z fiskusem – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym państwie – też u nas – obowiązuje dokładnie określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące oficjalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Zaniechanie tego obowiązku zawsze oznacza bardzo duże kłopoty. Dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy pobrać program z Internetu.
więcej...

PIT online, czyli w jaki sposób spożytkować możliwości Internetu do błyskawicznego pozbycia się niechcianych, przychodzących każdego roku formularzy?

Podatki i śmierć to zgodnie z treścią jednego z najpopularniejszych przysłów, dwie rzeczy, których możemy być pewni. Wynika to z tego, że z jednej strony każdy organizm ludzki w jakimś momencie zakończy swoją przygodę na tej planecie, a z drugiej tak długo jak będą funkcjonować państwa, będzie również istniał obowiązek finansowania jego działalności poprzez pobieranie pieniędzy od obywateli.
więcej...

Prawo podatkowe w Polsce: pracujesz? Twoim obowiązkiem jest rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy kraj ma swoje prawo, w tym także prawo podatkowe. Nie inaczej jest w przypadku naszego kraju. Do obowiązków podatkowych obywateli , którzy pracują i osiągają dochód zaliczana jest konieczność złożenia rocznego zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku to zawsze wielkie konsekwencje. Lepiej więc pamiętać o tym, aby w określonym czasie złożyć zeznanie w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.
więcej...