firma tagged posts

Jakim sposobem uzyskać dodatkowe pieniądze, jeżeli pracowaliśmy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne do pracy stały się współcześnie naszą niezbędnością. Wypada klarownie przyznać, że okoliczności pracy oferowane nam w naszym rodzimym kraju niestety w wielu przypadkach nie są dobre. Na taki stan spraw na pewno ma wpływ nasz stan gospodarki, który pozostawia nam jeszcze wiele do życzenia. Wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej sytuacja cokolwiek się poprawiła, jednakże tempo zmian jest nadal bardzo powolne.
więcej...

Jak błyskawicznie i bez kłopotów wypełnić pit? O jakich kwestiach jednocześnie warto pamiętać?

Co roku każdy z nas musi wypełniać deklarację podatkową, czyli pit. Nie za bardzo to lubimy, gdyż wiążę się to z wizytą w skarbówce Stop! Tak było jakiś czas temu, teraz można korzystać z pit online. Jedno rzeczywiście się nie zmieniło, gdyż nie za bardzo lubimy to robić, ale obecnie łatwiej złamać swoją niechęć, ponieważ dzięki internetowi robimy to szybko i we własnym domu. Pożegnać można więc kolejki w Urzędzie Skarbowym, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak bezproblemowe.
więcej...

Założenie własnej firmy – dobry ruch

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest pragnieniem wielu ludzi. Niewielu ludzi ma szansę pozwolić sobie na założenie własnej działalności gospodarczej zaraz po ukończeniu szkoły, ponieważ wymaga to dużej wiedzy popartej nie wyłącznie wiedzą książkową, ale przede wszystkim nagromadzonego przez lata pracy doświadczenia. Od czego więc zacząć chcąc założyć swoją firmę lub czujemy, że nie nadajemy się do pracy na rzecz cudzej firmy?
więcej...