Jakim sposobem uzyskać dodatkowe pieniądze, jeżeli pracowaliśmy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne do pracy stały się współcześnie naszą koniecznością. Trzeba pewnie przyznać, że okoliczności pracy oferowane nam w naszym rodzimym kraju niestety często nie są odpowiednie. Na taki stan rzeczy niewątpliwie ma wpływ nasz stan gospodarki, który pozostawia nam jeszcze wiele do życzenia. Wraz ze wstąpieniem do Unii Europejskiej sytuacja odrobinę się poprawiła, niemniej jednak tempo zmian jest nadal bardzo powolne.

Założenie własnej firmy – dobry ruch

Prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej jest celem wielu ludzi. Tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na założenie własnej działalności gospodarczej od razu po ukończeniu szkoły, ponieważ wymaga to sporej wiedzy popartej nie jedynie wiedzą książkową, lecz głównie zdobytego przez lata pracy doświadczenia. Od czego należy zacząć chcąc założyć swoją firmę lub czujemy, że nie jesteśmy stworzeni do wykonywania pracy na rachunek szefa?

Jak błyskawicznie i bez kłopotów wypełnić pit? O jakich kwestiach jednocześnie warto pamiętać?

Co roku każdy z nas musi wypełnić deklarację podatkową, czyli pit. Niezbyt to lubimy, gdyż jest to związane z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Stop! Tak było dawniej, aktualnie można skorzystać z pit online. Jedno rzeczywiście się nie zmieniło, ponieważ niezbyt lubimy to robić, ale teraz łatwiej przemóc swoją niechęć, bo dzięki internetowi robimy to szybko i we własnym domu. Pożegnać można więc kolejki w skarbówce, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak proste.