fiskus tagged posts

Rozliczenie pitu wciąż bywa kłopotliwe, jednak istnieje mnóstwo narzędzi, które usprawnią tę czynność

Kwiecień to dla wielu ludzi czas rozliczania podatków. Bardzo niechętnie sięgamy wtedy po najróżniejsze programy albo idziemy do specjalistów, aby pomogli nam złożyć zeznania podatkowe. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się składanie pitów przez sieć
.więcej...

Jak najłatwiej rozliczy podatek? Czy warto skorzystać z intuicyjnie działającego, pomocnego programu?

Co roku musimy rozliczyć się z dochodu, jaki wyrobiliśmy. W takim celu musimy uzupełnić pit, jaki będzie odpowiedni dla naszej sytuacji. Niestety sporo ludzi ma z takimi rzeczami problem, zdarzyć mogą się w związku z tym błędy, duże lub małe, ale wymagają one korekty, którą zaleca skarbówka.
więcej...

Pracowałeś w danym roku podatkowym? Twoim obowiązkiem jest rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a w konsekwencji osiągał jakiś dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z fiskusem. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie związane jest z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
więcej...

Rozliczanie zeznań podatkowych nie musi być trudne

Składanie deklaracji podatkowych chyba dla nikogo nie jest przyjemną czynnością. Z tego powodu wiele osób zwleka do ostatniej chwili. Nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ wysyłanie PIT-ów pod koniec kwietnia może wiązać się z tym, że na poczcie będą duże kolejki, a serwery Ministerstwa będą zatkane.

więcej...