formularz tagged posts

Obowiązek każdego, kto pracuje zarobkowo – rozliczanie się z fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakiś dochód zobowiązany jest pamiętać, że obowiązujące na terenie naszego kraju prawo podatkowe nakłada na niego obowiązek złożenia zeznania w Urzędzie Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku jest wyjątkowo surowo karane i może skończyć się niemałymi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które stawia sobie naprawdę nie mała grupa osób. Powinno się jednak wiedzieć, że dzisiaj odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest bez wątpienia niezwykle prosta.
więcej...

Pragniesz osobiście rozliczyć swój pit? Musisz znaleźć dobry program,wtenczas wszystko potoczy się sprawnie

Gdy przechodzi okres, w którym dokonuje się rozliczenia podatków, stajemy przed poważnym dylematem, jak to załatwić. Można powierzyć swoje zeznanie fachowcom z biura księgowego, co w niektórych sytuacjach jest nad wyraz dogodne i pozwala zaoszczędzić czas i kłopoty. Równocześnie taka usługa naturalnie wiąże się z kolejnymi opłatami, bowiem księgowym za wykonanie rozliczenia musi się zapłacić kilkadziesiąt złotych, a jeśli rozlicza się więcej domowników, suma ta potrafi stać się zawrotna. Warto pomyśleć o własnoręcznym rozliczeniu, to nie jest takie skomplikowane, jak może się wydawać.
więcej...

Chcesz ekspresowo i poprawnie rozliczyć PIT za rok 2015?

Możliwości rozliczenia PIT-u jest kilka. To od nas zależy, czy chcemy powierzyć to komuś z zewnątrz, czy rozliczyć swój PIT samemu – w zwyczajnej, papierowej wersji albo drogą internetową. Każdy sposób jest dobry, dlatego wybierzmy ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał i przy którym zyskamy pewność, że nasz PIT został złożony poprawnie.
więcej...

Rozliczenie się płatników za 2015 – o czym warto pamiętać

Coroczne rozliczenie się z podatku to dla wielu osób bardzo trudny orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które zarabiają dochody z różnorodnych źródeł, prowadzą swoją firmę bądź, paradoksalnie, uzyskują przeróżne zapomogi , jak również stypendia. Do tego mogą jeszcze dojść tak złożone kwestie, jak dla przykładu rozliczenie darowizn lub wygranych z konkursów albo podział alimentów po rozwodzie małżonków.
więcej...