pieniądze tagged posts

Trzeba powalczyć o podatek z zagranicy

Są ludzie, którzy pomogą nam uzyskać podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy we własnym państwie, to dobrze wydajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz iż dostaniemy zwrot podatku, jeśli jedynie wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Lecz tak naprawdę mało kto zaznaczy, iż jeśli zarabiał za granicą, to również przysługuje mu taki zwrot.
więcej...

Czy można przeznaczać procent podatku fundacjom dotyczącym pożytku publicznego?

Podatki odgrywają wyjątkowo znamienną rolę w naszej przestrzeni, stanowiąc podstawę pod kątem prawidłowego rozliczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, że niektórzy ludzie korzystają ze wsparcia specjalistów, którzy mogą wskazać im, na co można przekazać 1% podatku i czy rzeczywiście nic na tym nie tracimy.
więcej...

W jakim czasie musimy się rozliczyć z dochodów?

Jeżeli posiadamy zarobek i chociaż raz na nasze konto w danym roku wpłynęło jakieś wynagrodzenie, albo spadek, to musimy wypełnić odpowiednie dokumenty, które pozwolą nam się w prawidłowy sposób rozliczyć z urzędem skarbowym. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy wiedzieli, jakie te dokumenty mają być wypełnione, a także powinniśmy wiedzieć, w jakim czasie muszą być złożone, bo spóźnienie się z ich przedłożeniem, także może skutkować karami, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

więcej...

Program PIT 2018 możemy mieć całkowicie za darmo

Jeżeli mamy podstawową wiedzę odnośnie wypełniania rozliczeń rocznych i jesteśmy pewni, że poprowadzeni krok po kroku nie będziemy mieli problemów z ich wypełnieniem, to warto się zastanowić nad samodzielnym rozliczaniem się z urzędem, bez angażowania pomocy specjalistów. Wówczas może się okazać, że to wszystko przyjdzie nam znacznie łatwiej niż nam się wydawało, a przy tym będziemy w stanie zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze, które musiałyby stanowić honorarium jakiegoś księgowego, który zajmowałby się naszymi dokumentami.

więcej...