podatek tagged posts

Trzeba powalczyć o podatek z zagranicy

Są ludzie, którzy pomogą nam uzyskać podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy we własnym państwie, to dobrze wydajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz iż dostaniemy zwrot podatku, jeśli jedynie wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Lecz tak naprawdę mało kto zaznaczy, iż jeśli zarabiał za granicą, to również przysługuje mu taki zwrot.
więcej...

Zalety wypełniania PITa w specjalnej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego złożenie, upływa wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatni moment, by później nie denerwować się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego uzupełnienia papierów i wynikającymi z tego omyłkami.
więcej...

Jak powinno się rozliczać pit 36? Co warto na ten temat wiedzieć? Jakie sprawy są najważniejsze?

Przedsiębiorcy, którzy są objęci podatkiem od dochodu od osób fizycznych muszą rozliczyć się z fiskusem na zasadach ogólnych, najlepiej według progresywnego rodzaju skali podatkowej, lub przy pomocy stawki liniowej.
więcej...

Jakim sposobem uzyskać dodatkowe pieniądze, jeżeli pracowaliśmy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne do pracy stały się współcześnie naszą niezbędnością. Wypada klarownie przyznać, że okoliczności pracy oferowane nam w naszym rodzimym kraju niestety w wielu przypadkach nie są dobre. Na taki stan spraw na pewno ma wpływ nasz stan gospodarki, który pozostawia nam jeszcze wiele do życzenia. Wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej sytuacja cokolwiek się poprawiła, jednakże tempo zmian jest nadal bardzo powolne.
więcej...