podatki tagged posts

Wybór sprawdzonej drogi składania deklaracji pit

Przyjmowanie deklaracji podatkowych online staje się dzisiaj właściwie standardem. Składanie pitów drogą elektroniczną ma coraz więcej zwolenników i to nie dziwi, bo jest to bardzo komfortowe i nie zabiera dużo czasu. Odpowiednie wzory deklaracji pit 37 możemy pobrać w sieci i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, czyli specjalistyczna forma obowiązkowego przekazywania różnych informacji dla celów podatkowych, powinna być stuprocentowo zgodna z prawem.
więcej...

Prześlij swój formularz PIT on-line – teraz to dziecinnie proste

Niemalże każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że co roku dosięga nas obowiązek wypełnienia zeznania podatkowego. Kiedy cokolwiek zarabiasz, wówczas powinieneś wykazać cały osiągnięty przez siebie dochód – w przeciwnym razie mogą Cię czekać nieprzyjemne trudności z urzędem skarbowym, który zdecydowanie zrobi wszystko, aby skrupulatnie sprawdzić, ile zarobiłeś w danym roku i czy aby na pewno każdą zarobioną złotówkę wykazałeś w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.
więcej...

Proste metody na nieprzyjemny obowiązek podatkowy

Nasz zegar wewnętrzny tyka bezwzględnie. Takie sformułowanie słyszymy niezmiernie często. Jednak zdanie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnego opóźnienia w przedstawieniu właściwym organom państwowym swoich okresowych zysków.
więcej...

W jaki sposób łatwo rozliczyć pit 36?

PIT-36 składają osoby, które przynajmniej część dochodów otrzymywały bez pośrednictwa płatnika. Są to więc osoby, jakie samodzielnie muszą obliczyć zaliczkę na podatek, jaką następnie muszą w dobrym terminie wpłacić do konkretnego urzędu skarbowego. Samodzielne rozliczenie pit 36 może być dla wielu osób trudne, szczególnie jeżeli nie czujemy się za pewnie w kwestiach podatkowych. Aczkolwiek istnieje sposób, by bez trudu i ekspresowo rozliczyć swój PIT.
więcej...