Podatnik tagged posts

Zalety wypełniania PITa w specjalnej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego złożenie, upływa wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatni moment, by później nie denerwować się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego uzupełnienia papierów i wynikającymi z tego omyłkami.
więcej...

Rozliczanie podatków przez sieć internetową – dlaczego opłaca się to zrobić

Wiosna wielu jednostkom kojarzy się nie tylko z rozkwitem drzew. Dla wielu podatników to również czas na rozliczenie ubiegłego roku podatkowego. Rachunkowość potrafi zwyczajowo spędzać sen z powiek nawet, kiedy jest to rzecz, którą się zajmują podatnicy jedynie raz w roku.
więcej...

Deklaracja podatkowa dla działalności gospodarczej. Na co trzeba zwrócić uwagę? Trochę niezbędnych wskazówek

Deklaracje podatkowe związane się z stałym problemem podatników. Mimo, iż rozlicza się je corocznie, czasem płatnicy posiadają problem z wyborem odpowiedniego formularza. Jak temu sprostać?
więcej...

Już wkrótce nadejdzie rozliczanie PIT, postaraj się o wygodny program, który ci w tym pomoże

Rozliczenie podatku za ubiegły rok bywa zadaniem każdego pracownika. To również odpowiednia chwila, by odebrać nadpłacony podatek i zadeklarować 1% swego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Dużo osób decyduje się składać swe zeznanie podatkowe w ręce doświadczonych księgowych, jednakże nie brakuje podatników, którzy pragną oszczędzić i wolą rozliczać się osobiście. W wypadku tych osób przydatną alternatywą okaże się darmowy program pit 2016.
więcej...