pomoc tagged posts

Czy można przeznaczać procent podatku fundacjom dotyczącym pożytku publicznego?

Podatki odgrywają wyjątkowo znamienną rolę w naszej przestrzeni, stanowiąc podstawę pod kątem prawidłowego rozliczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, że niektórzy ludzie korzystają ze wsparcia specjalistów, którzy mogą wskazać im, na co można przekazać 1% podatku i czy rzeczywiście nic na tym nie tracimy.
więcej...

Walka z wypełnianiem wniosków – w jaki sposób czynić to w poprawny sposób

Aby uporać się z tą sprawą, należy pójść do pokoju numer 50, potem, udać się do pokoju zlokalizowanym na patrterze, w następnej kolejności ustawić się w kolecje do okienka o numrze 90 – znajomy nam schemat, czy bardziej brzmi jak coś nierealnego? Zapewne większość z nas odpowie, iż ten schemat jest jej bardzo znajomy. Jest to przecież nieudolna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.
więcej...

Gdzie znajdziemy kalkulator online prosty?

Czasami jest tak, że chcemy coś obliczyć samodzielnie, aby mieć pewność, że nasze zarobki netto i brutto faktycznie są takie jak być powinny i że posiadamy odpowiednie dane do wypełniania zestawienia rocznego. Jednak żeby móc takie coś wyliczyć, potrzebny jest program, który weźmie pod uwagę nasz rodzaj zatrudnienia i to, jaką część naszej wypłaty musimy oddać na rzecz państwa. Warto wiedzieć, gdzie znajdziemy takie programy do obliczeń, bo wówczas będziemy mogli z nich w każdej chwili skorzystać.

więcej...

Już teraz zaplanuj rozliczenie roczne podatku

Koniec roku to dla wielu z nas okres podsumowań, zarówno jeśli chodzi o sprawy prywatne jak i zawodowe. Jest jednak pewien aspekt, o którym muszą pamiętać wszystkie osoby, które zarabiają pieniądze – jest to rozliczenie roczne podatku PIT. Co prawda, zeznania podatkowe w większości wypadków składa się do końca kwietnia, jednak dobrze jest odpowiednio sobie zaplanować cały proces aby uniknąć kolejek i niepotrzebnego stresu związanego z załatwianiem tego obowiązku na ostatnią chwilę.

więcej...