umowa tagged posts

Dlaczego uzupełnianie druków PIT-37 sprawia Polakom tak dużo problemów

W każdym roku Polacy pracujący na umowach, jak i ci na emeryturach indywidualnych, stają przed obowiązkiem wypełnienia druku PIT-37, a następnie złożenia go w stosownym urzędzie. Pomimo tego że doświadczony księgowy w mig upora się z wstawieniem liczb oraz liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy mogą niemalże całymi godzinami myśleć nad obliczeniami.
więcej...

Dobór właściwego formularza

Wybór dobrego blankietu do rozliczenia osobistych przychodów nie zawsze jest prostą sprawą. Czasem wystarczy nam jeden blankiet, a bywają sytuacje, że prócz trzech podstawowych PIT-ów musimy złożyć dodatkowo kilka załączników. Druk PIT 28 zapełniają podatnicy rozliczający aktywność gospodarczą.
więcej...

Jakim sposobem złożyć PIT 28 przez Sieć?

PIT-28 z reguły składają jednostki, które prowadziły indywidualną działalność pozarolniczą, i także osoby, które prowadziły taką aktywność w formie spółki cywilnej lub w formie jawnej. Co więcej dochody na PIT-28 zdołają wykazać również podatnicy, którzy uzyskiwali dochody z wynajmu, dzierżawy czy też podnajmu. Rozliczanie pit 28 dla wielu osób zdoła być dosyć kłopotliwe, w szczególności jeśli chcemy rozliczyć PIT w formie papierowej. Chociaż istnieje łatwy sposób na uporanie się z PIT. Wystarczy, że korzystamy z rozliczenia internetowego.
więcej...