urząd tagged posts

Jak zadeklarować się z dochodu prędko i sprawnie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w ubiegłym roku była zatrudniona na umowę, powinna zdać tą deklaracje, w przeciwnym razie, w przypadku dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość ludzi wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, lecz także do ogarnięcia. Mamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 - internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?
więcej...

Rozliczanie się ze Skarbówką

Przychodzi taki czas w życiu wszystkich pracujących ludzi, że muszą oni dokonać rozliczenia się ze Skarbówką. Wielu ludziom zdaje się, że to skomplikowana sprawa. Ale wcale tak być nie musi. Trzeba tylko wiedzieć, jaki formularz wypełnić i dowiedzieć się ile konkretnie otrzymaliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u możemy wziąć instrukcję, która daje możliwość łatwego rozliczenia się.
więcej...

Najlepsze propozycje na momentalne zrealizowanie rozliczeń podatkowych

Osoby stojące przed trudnym zadaniem wykonania rozliczenia podatkowego powinny zdecydować się na pomoc gotowych programów. Są one oferowane zarówno na płytach, jak i na określonych witrynach internetowych. Bez problemów można dotrzeć do aktualnych propozycji, które uwzględniają najnowsze przepisy. W dzisiejszych czasach PIT online jest czymś jak najbardziej powszechnym, ciesząc się coraz większym powodzeniem ze strony polskich podatników.
więcej...

Jak błyskawicznie i bezproblemowo rozliczyć podatki

Coroczne rozliczanie się ze „skarbówką“ potrafi być bardzo zawiłą sprawą dla wielu podatników. W razie prowadzenia przedsiębiorstwa, w takim bycia samozatrudnionym, pracy dorywczej z kilku źródeł, pracy jako “wolny strzelec“ bądź nawet w razie grupy pieniężnych wygranych konkursowych samodzielne wypełnienie PIT-u może być na tyle wymagającym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które rozliczają się w dany sposób pierwszy raz.
więcej...