Urząd Skarbowy tagged posts

Zalety wypełniania PITa w specjalnej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego złożenie, upływa wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatni moment, by później nie denerwować się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego uzupełnienia papierów i wynikającymi z tego omyłkami.
więcej...

Aplikacje do rozliczeń z podatków jakie pomagają obywatelom wszystko jak najlepiej wypełniać.

Dostępne w obiegu programy do rozliczeń podatkowych jakie pomagają Polakom wszystko doskonale uzupełniać to programy rekomendowane przez Urząd Skarbowy, co pozwala wierzyć w ich rzetelność a także wiarygodność. Dlatego podatnicy o wiele chętniej korzystają z takiego rozwiązania, bo są świadomi, że wyłącznie w ten sposób zapewniają sobie, że w czasie dokonywania rozliczenia nie zrobią żadnych błędów.
więcej...

W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać rozliczenia podatkowego? Dowiedz się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć stosowne dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, który podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas nieraz zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, aby składać PIT 2016. Dowiedz się czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
więcej...

Pracowałeś w danym roku podatkowym? Twoim obowiązkiem jest rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a w konsekwencji osiągał jakiś dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z fiskusem. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie związane jest z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
więcej...