Warto rozliczyć PIT za pomocą specjalnego programu

Rozliczanie PIT-ów przy pomocy specjalnych programów jest coraz bardziej popularne. Wiele osób ma już dość wypełniania papierowych druków i woli uporać się z tą nieprzyjemną czynnością siedząc wygodnie przed komputerem.

Jeżeli potrzebny nam jest darmowy program PIT 2017, to dobrym pomysłem może być zajrzenie do Internetu. Wystarczy uruchomić wyszukiwarkę i wpisać odpowiednie słowa kluczowe, aby uzyskać wiele przydatnych wyników z adresami stron, gdzie pobierzemy takie programy. Obecnie większość programów do rozliczania zeznań podatkowych jest darmowa, będziemy więc mieli spory wybór. Warto zwrócić uwagę na to, czy menu takiego programu jest przejrzyste oraz czy łatwo się go obsługuje. Wypełnianie zeznania jest na tyle stresujące, że nie warto używać topornego programu, który wszystko dodatkowo skomplikuje. Jeżeli zdecydujemy się na darmowy program PIT 2017, to możemy także poczekać, aż pojawi się on jako dodatek do rozmaitych czasopism branżowych, które będą w kioskach na początku roku.
money-1235728_640
Warto też zwrócić uwagę na to, czy taki darmowy program PIT 2017 pozwoli nam samodzielnie wpisać numer KRS fundacji, której zechcemy przekazać 1% naszego zobowiązania podatkowego. Okazuje się, że większość darmowych programów, właśnie dlatego jest darmowych, że mają już na stałe wpisany numer KRS jakiejś organizacji pożytku publicznego Jeżeli więc nie przeszkadza nam to, że nasz 1% zostanie przekazany w miejsce, którego nie wybraliśmy, to bez problemu możemy korzystać z darmowych programów. W przypadku jednak gdy sami chcemy o tym decydować, to być może warto zapłacić za taki program albo skorzystać z platformy E-Deklaracje. Należy też upewnić się, że darmowy program, który wybraliśmy nie zawiera też innych ukrytych rzeczy, takich jak np. instalacja dodatkowego oprogramowania, które nie będzie nam do niczego potrzebne.

Warto poprzeglądać liczne rankingi i sprawdzić, które programy są najlepiej oceniane przez użytkowników. Będziemy mieli wtedy pewność, że wybieramy produkt sprawdzony, który ułatwi nam rozliczenie zeznania podatkowego.