Zeznanie tagged posts

Proste metody na nieprzyjemny obowiązek podatkowy

Nasz zegar wewnętrzny tyka bezwzględnie. Takie sformułowanie słyszymy niezmiernie często. Jednak zdanie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod rozwagę podatki i problemy wynikające z ewentualnego opóźnienia w przedstawieniu właściwym organom państwowym swoich okresowych zysków.
więcej...

Czym jest pit 28? Jak go poprawnie rozliczyć?

Osoby opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z fiskusem. Termin złożenia zeznania rocznego PIT-28 upływa 31 stycznia. Termin ten dotyczy zarówno osób mających firmę oraz osób uzyskujących korzyści z najmu, dzierżawy czy też pozostałych umów o porównywalnym charakterze.
więcej...

Bezpłatne, funkcjonalne i proste w obsłudze programy do rozliczania PIT

Multum postaci korzysta z programów do rozliczania PIT, które zezwalają rozliczyć się z podatku przez Internet. To niezmiernie prosta i funkcjonalna forma rozliczania podatku, która zezwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Rozliczając się przez Internet, nie musimy nawet wychodzić z domu, zdołamy bez trudności i migiem uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym oraz rychło donieść je do Urzędu Skarbowego - za sprawą sieci
.więcej...